Bilgi Hattı

BEC-Vantage Sınavı Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

English Time bünyesinde, ülkemizde ve uluslararası eğitim dünyasında uygulanan sınavlarda yüksek puan almayı hedefleyen öğrencilere yönelik özel hazırlık programları bulunmaktadır. BEC-Vantage hazırlık eğitimleride bunlardan biridir. BEC-Vantage hazırlık programlarında genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece o sınava yönelik eğitimlere odaklanılmaktadır. Eğitimler bu sınavlar konusunda uzman eğitmenlerle birlikte geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan, sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.

English Time BEC-VantageSınavına Hazırlık Eğitimlerine başvurmak yada daha fazla bilgi almak için TIKLAYINIZ

BEC-Vantage Sınav İçeriği, Deneme Sınavları ve Diğer S.S.S.

Uluslararası geçerliliği olan, dünyaca tanınmış pek çok şirket tarafından upper intermediate İş İngilizcesi bilgisine sahip olduğunuzun kanıtı olarak kabul görür. Çalıştığı organizasyonda kariyer yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir sertifikadır.

İş hayatına hazırlık yapan ve kariyer planlayan yetişkinlere yönelik olarak geliştirilmiş bir sınavdır. Günlük yazılı ve konuşma İngilizcesi upper intermediate seviyesinde olan kişiler bu sınava katılabilir. 

Sınav Cambridge Üniversitesi bünyesinde bulunan sınav komisyonu tarafından hazırlanmaktadır ve dünya çapında geçerliliği bulunmaktadır.

Bu sınava katılmak isteyen öğrencilerin seviyesi en az upper intermediate olmalıdır. Bununla birlikte English Time Dil Okulları’nda her seviyeden öğrenciler için çözüm sunulmaktadır.

BEC Vantage sınavının toplam süresi yaklaşık 2 saat 40 dakikadır.

BEC - Vantage sınavı sonuçları birçok üniversite, işveren ve devlet kuruluşu tarafından kabul görmektedir

BEC- Vantage sınavının geçerlilik süre sınırı yoktur, herhangi bir okul diploması gibi olduğundan sınavı başarı ile geçen öğrenciler tekrardan sınava girmek zorunda değildirler. Tıpkı bir diploma gibi ömür boyu kullanılabilir.

BEC-Vantage sınavına başvuru için, başvuruların doğrudan sınav merkezlerine yapılması gerekmektedir. İlgili sınav merkezlerinin detaylarına ulaşmak için internet aracılığı ile http://turkey.cambridgeesol.org/ adresine başvurulmalıdır.

Siteye ulaştıktan sonra 3 basit adımla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz;

Sınav merkezi Bulma

Siteye ulaştıktan sonra (http://cambridgeesol-centres.org/centres/index.do) adresinden size en yakın sınav merkezini tespit edin.

Tespit ettiğiniz Sınav merkezi ile iletişime geçme

İlgili sınav merkezi ile iletişime geçildiği zaman adaylara sınava nasıl kayıt yapılacağı ve ne kadar ücret ödeneceği gibi bilgilere ulaşılabilir.

Sınava ne zaman ve nasıl katılabilirsiniz?

BEC-Vantage sınavı Paper based ve Computer based olmak üzere iki ayrı format olarak uygulanmaktadır. Bu sınav türlerinin tarihleri farklı olmakla birlikte yılda ortalama 21 sefer yapılmaktadır.

Sınav ücretleri için test merkezlerine başvuruda bulunulmalıdır.

BEC- Vantage sınavı için minimum geçer notu 60 olarak belirlenmiştir. Üç tip geçme notu vardır (Grade A, Grade B ve Grade C) ve bu notlardan her hangi birini alan adaya BEC- Vantage sertifikası verilir. Aşağıda elde edilecek sonuçlara göre puan baremleri verilmiştir;

Grade A = 85-100

Grade B = 75-84

Grade C = 60-74

Level B1 = 45-59

Fail = 0-44

Sınav neticesinde öğrenci Grade A seviyesinde bir sonuç elde etmiş ise C1 seviyesinde BEC- Vantage sertifikası almaya hak kazanır. Eğer öğrenci Grade B ya da Grade C seviyesinde bir sonuç elde etmiş ise bu durumda B2 seviyesinde BEC- Vantage sertifikası almaya hak kazanır. Sınav notu Level B1 puan aralığına düşen adaylar, BEC- Vantage sınavının gerektirdiği standarda ulaşmamış sayılır. Bununla birlikte eğer öğrenci Grade C Seviyesinin altında bir sonuç elde etmiş ama B1 seviyesinin üstünde kalmış ise B1 seviyesinde Cambridge English Sertifikasını almaya hak kazanır.

BEC Vantage sınavı Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölüm toplam sonucun %25’ini oluşturur.

Okuma Bölümü:

Toplam 1 saat ve 5 parçadan oluşan bu bölümde iş dünyasına yönelik yayınları, mektupları ve yazışmaları anlamanız beklenir. 

Sınav kağıdı

İçerik

Puanlama Yüzdesi

Amaç

Okuma (1 saat)

5 bölüm

25%

Farklı metin türleri ile örneğin işle ilgi yayınlar ve yazışmalar.  Kendinize güvenli bir şekilde başa çıkabildiğinizi gösterir.

 Yazma Bölümü:

Toplam 45 dakika ve 2 parçadan oluşan bu bölümde; mektup, rapor, teklif ya da e-mail gibi iki farklı yazı yazmanız beklenir 

Sınav kağıdı

İçerik

Puanlama Yüzdesi

Amaç

Yazma (45 dakika)

2 bölüm

25%

İki farklı yazı türü (örneğin; mektup, rapor, teklif ya da  e- mail) yazabilmeniz beklenir.


Dinleme Bölümü

Toplam 40 dakika (cevapları cevap kağıdına geçirme zamanı dahil) ve 3 parçadan oluşan bu bölümde verilen diyalogları ve konuşmaları takip edip sorulara cevap vermeniz beklenir. 

Sınav kağıdı

İçerik

Puanlama Yüzdesi

Amaç

Dinleme (Cevapları cevap kağıda geçirme zamanı dahil 40 dakika)

3 bölüm

25%

Röportaj, münakaşa, ve sunum gibi konuşma türlerini anlamanızı ve takip etmenizi gerektirir.

 

Konuşma bölümü:

14 dakika ve 3 kısım’dan oluşan bu bölümde yüz yüze etkili bir şekilde iletişime geçme kabiliyetiniz sınanır. Konuşma sınavı bir ya da iki aday ile birlikte yapılmaktadır. 

Sınav kağıdı

İçerik

Puanlama Yüzdesi

Amaç

Konuşma (aday başına 14 dakika)

3 bölüm

25%

Yüz yüze durumlardaki etkili iletişim becerinizi test eder. Konuşma sınavını bir ya da iki aday ile birlikte olacaksınız.

Grade A = 85-100

Grade B = 75-84

Grade C = 60-74

Level B1 = 45-59

Fail = 0-44

BEC- Vantage genel sınav takvimi Cambridgeesol.org sitesinde yayınlanmakta olup belirlenen tarihlerde sınavı gerçekleştirmek sınav merkezlerinin insiyatifindedir. Dolayısıyla sınav tarihleri için sınav merkezlerinden bilgi alınması gerekmektedir. 

2013

Paper-based

Computer-based

January

26 Saturday

February

22 Friday

March

15 Friday

22 Friday

23 Saturday

April

13 Saturday

May

02 Thursday

June

01 Saturday

08 Saturday

06 Thursday

21 Friday

July

06 Saturday

August

02 Friday

September

20 Friday

07 Saturday

October

19 Saturday

November

02 Saturday

09 Saturday

30 Saturday

27 Wednesday

December

13 Friday

Öğrenci Memnuniyet Hattı

ALO
BEYAZ MASA
444 0 843

Kampanyalar

 • Arkadaşı ile Gelene 3 Kur Hediye (Kampanyamız; Bakırköy, Şirinevler, Beylikdüzü, Kadıköy, Taksim, Avcılar, Bahçeşehir, Samsun, Tekirdağ şubelerimizde geçerlidir.) - Detay
 • 3 Kur Türkiye'de 4 Hafta Londra'da Eğitim Alan Herkese Uçak Bileti Hediye - Detay
 • ŞİMDİ BERLİN’DE İNGİLİZCE ZAMANI - Detay
 • Bizden Haberler - Detay
 • Şimdi Uşak'ta İngilizce Zamanı! - Detay
 • Şimdi Başakşehir'de İngilizce Zamanı! - Detay
 • Junior Mezunlarımız - Detay
 • Kariyer zirvesi dev eğitim fırsatı! - Detay
 • Fun Club Fun Club

  Detay

  Eğitsel AktivitelerEğitsel
  Aktiviteler

  Detay

  ET RadioRadio ET

  Detay

  Online KayıtOnline Kayıt

  Detay

  Duyurular

  Tümü

  Kurumsal Referanslarımız

  ENGLISH TIME DİL OKULU & YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI | www.englishtime.com | © 2012 Her Hakkı Saklıdır