Bilgi Hattı

BEC SINAVI / Business English Certificates

İş İngilizcesi Sertifikaları
Cambridge tarafından hazırlanır. İngilizce öğrenen kişilerin iş alanındaki yeterliliğini ölçmek amaçlı kullanılan seri sınavlardır. Okuma, yazma,dinleme ve konuşma başlıkları altında iş ile ilgili bir içeriğe sahiptir. Bu sınavlarda üç düzey vardır:
BEC 1 alt orta
BEC 2 üst orta
BEC 3 ileri

Sınavın Bölümleri:

Okuma:
Adayların iş hayatıyla ilgili metinleri okuyup anlaması istenir. Bu metinler notlar, grafikler, rutin iş anlaşmaları, ilanlar ve basit makalelerden oluşur. Bunu yaparken ana fikre ulaşmak için hızlı okuma, sadece tek bir detay ulaşmak için hızlı okuma ve konunun içeriğini kavramaları istenir. 5 veya 6 bölümden oluşur. Bunlar çoktan seçmeli, eşleme, Doğru/Yanlış, boşluk doldurma ve yanlışı buma şeklindedir.

Yazma:
Öğrenciler bir form üzerine gerekli bilgileri dolduracak, mesaj, hatırlatma, rapor ve mektup yazacaklardır. Yazma sınavının zorluğu ve içeriği üst kurlara göre değişir. Düzeylere bağlı olarak 2 veya 3 bölüm vardır. Tüm seviyeler için geçme notu 1 veya 2 dir. Geçer olmayan ise 3.

Dinleme:
İş hayatıyla ilgili diyalog ve monologları inleyip anlayacaklardır. Resmi ve gayri resmi anonslar, kayıtlı mesajlar, sunumlar röportajlar ve tartışmalar içerir. 3 veya 4 bölüm vardır. Bunlar çoktan seçmeli, boşluk doldurma ve kesin bir cevap vermek için bilgi dinleme şeklindedir.

Konuşma:
Alt düzeylerde olanlar için kişinin kendini ya da iş/eğitim hayatıyla ilgili bir konuşma yapmaları istenir. Ayrıca kişisel konularda da konuşmalar yapılır. BEC 3 düzeyde olan adayların iş hayatıyla ilgili konularda bir tartışma yürütmesi istenir. Sınava giren öğrenciler ikili gruplar halindedir. Düzeye göre 2 veya 3 bölümden oluşur.

Sınav Sonuçları/Puanlama:
2 bölüm olarak hesaplanır:

1 bölüm okuma / yazma / dinleme
2 bölüm konuşma

1.Bölüm:
BEC 1- A / B / C / D geçer not. F kalır.
BEC 2-3 A / B / C geçer not. NF ve F kalır.
2.Bölüm:
Tüm seviyeler için geçme notu 1 veya 2 dir. Geçer olmayan not ise 3 tür.

Öğrenci Memnuniyet Hattı

ALO
BEYAZ MASA
444 0 843

Kampanyalar

 • English Time ile Dile Gelin - Detay
 • Arkadaşı ile Gelene 3 Kur Hediye (Kampanyamız; Bakırköy, Şirinevler, Beylikdüzü, Kadıköy, Taksim, Avcılar, Bahçeşehir, Samsun, Tekirdağ şubelerimizde geçerlidir.) - Detay
 • ŞİMDİ BERLİN’DE İNGİLİZCE ZAMANI - Detay
 • Bizden Haberler - Detay
 • Şimdi Uşak'ta İngilizce Zamanı! - Detay
 • Şimdi Başakşehir'de İngilizce Zamanı! - Detay
 • Junior Mezunlarımız - Detay
 • Kariyer zirvesi dev eğitim fırsatı! - Detay
 • Fun Club Fun Club

  Detay

  Eğitsel AktivitelerEğitsel
  Aktiviteler

  Detay

  ET RadioRadio ET

  Detay

  Online KayıtOnline Kayıt

  Detay

  Duyurular

  Tümü

  Kurumsal Referanslarımız

  ENGLISH TIME DİL OKULU & YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI | www.englishtime.com | © 2012 Her Hakkı Saklıdır