Bilgi Hattı

GMAT-GRE-SAT

English Time Dil Okulları bünyesinde GMAT-GRE-SAT sınavlarına hazırlanan ve yüksek puan almayı hedefleyen öğrencilere yönelik özel hazırlık programları bulunmaktadır. Bu hazırlık programlarında genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece o sınava yönelik eğitimlere odaklanılmaktadır. Eğitimler bu sınavlar konusunda uzman eğitmenlerle birlikte geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan, sınav mantığının en İyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.
 
GMAT (Graduate Management Admission Test)
Yurtdışında, işletme, pazarlama, finans konularında eğitim veren üniversitelerin pek çoğu yüksek lisans veya MBA programlarına öğrenci kabulünde GMAT sınavını referans almaktadırlar. GMAT sınavının geçerliliği 5 yıldır. GMAT, öğrencinin akademik kariyerinde karşılaştığı diğer testlerden çok büyük farklılıklar arz eder. Bu testte, sizin bilgi birikiminiz ve test çözüm becerinizin her ikisindeki başannız ölçülür. GMAT diğer özellikleri yanında bir dayanıklılık ve sabır testidir. Maksimum 150 dakika süreli, sayısal ve sözel olmak üzere 2 adet çoktan seçmeli teste ilave olarak 2 adet herbiri 30 dakikalık Analiytical Writing Assessment (AWA) testinden meydana gelmiştir. Testin açıklama bölümleri ve 5 'er dakikalık 2 ayrı ara da hesaba katıldığında test için 4 saat gibi uzun bir zaman gerekmektedir.

GRE (Graduate Record Examinations)
GRE, Amerikan üniversitelerinde mühendislik, fen bilimleri ve bilgi teknolojileri gibi alanlarında yüksek lisans veya doktora yapmak üzere başvuruda bulunan öğrencilerden istenen bir testtir. GRE Amerika' lı öğrencilerden de istendiği için, sözel kısmı İngilizce bakımından ağırdır. GRE mesleki (GRE Subject), genel yetenek (GRE General) ve yazılı sınav (GRE Writing Assessment) olarak birbirlerinden bağımsız 3 ayrı bölümden oluşur.

SAT (Scholastic Aptitude Test)
Amerika'da üniversite eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Bu sınav lisans eğitimi almak isteyen her ABD vatandaşından talep edilmekte ve bazı üniversiteler tarafından yabancı uyruklu öğrencilerden de istenmektedir. Üniversiteler genelde SAT 1 olarak bilinen sınava girmenizi şart koşarlar, fakat okumak istediğiniz bölüme ve okula göre SAT 2 sınavına girmeniz de gerekebilir. SAT 1(Reasoning Test) sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşan, yaklaşık üç saatlik bir genel yetenek ve bilgi testidir. SAT 2 (Subject Tests) ise biyoloji, kimya, fizik, tarih gibi alanlarda bilginizi ölçen bir saatlik ve çoktan seçmeli bir sınavdır.

Haftaiçi Akşam


19:00 - 21: 50 | SÜRE : 6 HAFTA | EĞİTİM SAATİ : 90 SAAT | EĞİTİM SEVİYESİ L6 ve ÜZERİ

Haftasonu Öğleden Sonra


15:00 - 19: 00 | SÜRE : 9 HAFTA | EĞİTİM SAATİ : 90 SAAT EĞİTİM SEVİYESİ L6 ve ÜZERİ


* Bu Programlar; Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim, Aralık ve Şubat aylarının ilk haftalarında Kadıköy 2, Mecidiyeköy, Taksim, Bakırköy 2, Ankara ve İzmit şubelerinde başlayacak şekilde planlanmıştır.

** GREWA sınavlarına hazırlık eğitiminde en güncel sınav hazırlık kitap ve materyalleri kullanılmaktadır.


*** Tüm eğitim materyalleri öğrencilere ücretsiz olarak sağlanmakta ve öğrencilerin gelişimi doğrultusunda ek kaynaklarla desteklenmektedir.

**** ESP ve Test Programlarından herhangi birine kayıt olan öğrenciler program süresince English Time' in aktivite derslerinden ve diğer tüm sosyal etkinliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Öğrenci Memnuniyet Hattı

ALO
BEYAZ MASA
444 0 843

Kampanyalar

 • Arkadaşı ile Gelene 3 Kur Hediye (Kampanyamız; Bakırköy, Şirinevler, Beylikdüzü, Kadıköy, Taksim, Avcılar, Bahçeşehir, Samsun, Tekirdağ şubelerimizde geçerlidir.) - Detay
 • 3 Kur Türkiye'de 4 Hafta Londra'da Eğitim Alan Herkese Uçak Bileti Hediye - Detay
 • ŞİMDİ BERLİN’DE İNGİLİZCE ZAMANI - Detay
 • Bizden Haberler - Detay
 • Şimdi Uşak'ta İngilizce Zamanı! - Detay
 • Şimdi Başakşehir'de İngilizce Zamanı! - Detay
 • Junior Mezunlarımız - Detay
 • Kariyer zirvesi dev eğitim fırsatı! - Detay
 • Fun Club Fun Club

  Detay

  Eğitsel AktivitelerEğitsel
  Aktiviteler

  Detay

  ET RadioRadio ET

  Detay

  Online KayıtOnline Kayıt

  Detay

  Duyurular

  Tümü

  Kurumsal Referanslarımız

  ENGLISH TIME DİL OKULU & YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI | www.englishtime.com | © 2012 Her Hakkı Saklıdır