Bilgi Hattı

KPDS-UDS-LYS-TUS

Ülkemizde Uygulanan Sınavlara Hazırlık Programları:

English Time Dil Okulları bünyesinde KPDS, ÜDS, LYS, TUS sınavlarına hazırlanan ve yüksek puan almayı hedefleyen öğrencilere yönelik özel hazırlık programları bulunmaktadır. Bu hazırlık programlarında genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece o sınava yönelik eğitimlere odaklanılmaktadır. Eğitimler bu sınavlar konusunda uzman eğitmenlerle birlikte geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan, sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.
 

KPDS SINAVI (Kamu Personeli Yabacı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)
ÖSYM tarafından hazırlanan ve uygulanan bu sınav toplamda 100 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 180 dakikadır. Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için yapılır. 50 puan ile 100 puan arası A,B,C,D,E seviyeleri olarak belirlenir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilir. Sınav, her yıl Mayıs ve Kasım aylarında yapılır. Sınavın hangi tarihlerde gerçekleştirileceği dönemin KPDS Kılavuzunda belirtilir. Adaylar sınav sırasında zamanı çok iyi kullanmalıdırlar. Üst seviyede başarı alınamamasının en büyük sebebi soruların 180 dakikalık süreçte tamamlanamamasından kaynaklanmaktadır. Buna mani olmak için önceki yıllara ait sınavların çözülmesi gerekmektedir. Bu hem KPDS soru mantığını kavramanıza hem de zamanın doğru kullanımını öğrenmenize katkıda bulunacaktır.

ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı)
Bu sınava yabancı dil koşulunu karşılamak üzere doçent veya doktora adayları girerler. Ayrıca, ÜDS sonuçları, yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden, lisans programı mezunları ile lisans programlarının son sınıfında olan öğrenciler de bu sınava girebilirler. Bu sınav ÖSYM tarafından yılda 2 kez Mart ve Ekim aylarında yapılır. Sınav sosyal, fen ve sağlık bilimleri olmak üzere 3 bölümden oluşur. Aday kendine uygun olan bölümden sınava girer. Doçent adaylarının 100 üzerinden minimum 65, doktora adaylarının minimum 50 puan almaları gerekmektedir.
 

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı)
Ülkemizdeki üniversitelerin dil puanı ile öğrenci kabulü yapan bölümleri, 2010 yılı itibariyle LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı - 5) sınavını temel alacaklardır. Son YDS sınavı 2009 yılında yapılmış olup bundan böyle uygulanmayacaktır. Adayların LYS-5 sınavına girmeye hak kazanabilmeleri için öncelikle YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) sınavında en az bir puan türünden 180 veya üzeri puan almaları gerekmektedir. LYS-5 sınavı İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere üç dilde yapılamaktadır. Adaylar bu testlerden sadece birini yapabilecek olup birden fazla dili işaretleyenlerin dil puanı hesaplanmamaktadır. Bu testte sözcük ve dil bilgisi, Türkçeden yabancı dile, yabancı dilden Türkçeye çeviri ve okuduğunu anlama ile ilgili sorular bulunacaktır. LYS-5 tek oturumda uygulanmakta ve toplam 120 dakika sürmektedir. Sınavda adaylara 80 soru sorulmakta, testler tek soru kitapçığında bulunmakta ve tek cevap kâğıdı kullanılmaktadır.


TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı)

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı' nın (TUS) birinci basamağı olan Yabancı Dil Sınavı'nın başlıca amacı, Bilim Sınavı'na girecek adayları seçmektir. Bilim Sınavı olarak adlandırılan ikinci sınavın amacı ise bu sınav sonucuna göre tıpta uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek tercihlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.

Haftaiçi Akşam:
19:00 - 21: 50 | SÜRE : 6 HAFTA | EĞİTİM SAATİ : 90 SAAT | EĞİTİM SEVİYESİ L5 ve ÜZERİ
HaftaSonu Öğleden Sonra:
15:00 - 19: 00 | SÜRE : 9 HAFTA | EĞİTİM SAATİ : 90 SAAT EĞİTİM SEVİYESİ L5 ve ÜZERİ

* Bu Programlar; Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim, Aralık ve Şubat aylarının ilk haftalarında Kadıköy 2, Mecidiyeköy, Taksim, Bakırköy 2, Ankara ve İzmit şubelerinde başlayacak şekilde planlanmıştır.

** KPDS ve ÜDS için Building Skills for Proficiency kitabı kullanılmakta, LYS-5 ve TUS sınavlarına hazırlık eğitimlerinde ise en güncel sınav hazırlık kitap ve materyalleri kullanılmaktadır.

*** Tüm eğitim materyalleri öğrencilere ücretsiz olarak sağlanmakta ve öğrencilerin gelişimi doğrultusunda ek kaynaklarla desteklenmektedir.

**** ESP ve Test Programlarından herhangi birine kayıt olan öğrenciler program süresince English Time' in aktivite derslerinden ve diğer tüm sosyal etkinliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Öğrenci Memnuniyet Hattı

ALO
BEYAZ MASA
444 0 843

Kampanyalar

 • Arkadaşı ile Gelene 3 Kur Hediye (Kampanyamız; Bakırköy, Şirinevler, Beylikdüzü, Kadıköy, Taksim, Avcılar, Bahçeşehir, Samsun, Tekirdağ şubelerimizde geçerlidir.) - Detay
 • ŞİMDİ BERLİN’DE İNGİLİZCE ZAMANI - Detay
 • Bizden Haberler - Detay
 • Şimdi Uşak'ta İngilizce Zamanı! - Detay
 • Şimdi Başakşehir'de İngilizce Zamanı! - Detay
 • Junior Mezunlarımız - Detay
 • Kariyer zirvesi dev eğitim fırsatı! - Detay
 • Turizm İngilizcesi - Detay
 • Fun Club Fun Club

  Detay

  Eğitsel AktivitelerEğitsel
  Aktiviteler

  Detay

  ET RadioRadio ET

  Detay

  Online KayıtOnline Kayıt

  Detay

  Duyurular

  Tümü

  Kurumsal Referanslarımız

  ENGLISH TIME DİL OKULU & YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI | www.englishtime.com | © 2012 Her Hakkı Saklıdır