SPEEXX BASIC (SELF STUDY)

İngilizce dilbilgisini pratik alıştırmalar ve simulasyonlarla pekiştiren online eğitim programımız Speexx Basic self study için kurgulanmış oldukça kolay kullanımı ve etkili çalışma metoduyla kurumsal müşterilerimizin dil eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kurgulanmıştır.

 

Sektördeki diğer E-learning odaklı dil eğitim ürünlerine nazaran en büyük avantajı sadece okuma yoğunluklu olmayıp dinleme, konuşma ve özellikle aksan geliştirici çözümleri ön planda tutmasıdır. Ayrıca kullanılan görseller, öğrencinin işlenen konuyu içinde bulunulan mevcut koşullardan kolaylıkla anlayabilmesini sağlayan öğeleri içerir.  Tüm bu çözümlerin oluşturduğu sinerji dil öğrenim sürecinde  ‘anlamlandırma’ ya ve doğru olarak ‘öğrenmeye’ yol açar.

 

Öğrencinin seviye tespit sınavında belirlenen seviyesine göre açılan kur seviyeleri aşağıdaki gibidir.

 

Seviyeler; • A1 (Başlangıç) • A2 (Temel) • B1.1 (Ön orta) • B1.2  (Orta)  • B2.1 (Üst Orta) • B2.2 (İleri) ve Business Levelşeklindedir.

Speexx Basıc eğitim içeriğinin özeti ve detayları;

Her kur için 1 yıllık eğitim süreci

Programa lisans süresi boyunca 7/24 erişim

Toplamda 6 kur genel İngilizce ve bir kur Business programı olmak üzere 7 seviyeden oluşmaktadır

7/24 teknik destek

Kullanıcının tercihine göre online ya da klasik Seviye Tesbit Sınavı

30.000 den fazla alıştırma ve 1000 saatten fazla interaktif aksan/telaffuz alıştırmasını

Programdaki tüm ses dosyalarının Mp3 formatında kaydedilebilmesi

Tüm programı PDF yazcısı kullanarak Elektronik kitaba dönüştürebilme fonksiyonu

Program içerisinde Not bırakabilme (Post-it) fonksiyonu A

Avrupa Konseyi Diller İçin Ortak Ölçütlerine (Common European Framework- CEF) uyumlu müfredat

Self study eğitim programı (Speexx Basic) içerisinde kullanılan 100.000 lerce kelimenin değişik aksanlarla ve kadın / erkek seslerine göre telaffuzunun test edilişi

Speexx Basic programın sadece sesli komutlarla gezilebilmesi

İnternet bağlantısı olmadığı durumlarda kullanıcıların USB aracını kullanarak 5 gün ile sınırlı olmak kaydıyla sistemden mahrum kalmamaları. 5. Günün sonunda USB aracının senkronize edilerek tekrar aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

Kullanıcılar Avrupa Konseyi’nin “ Avrupa Konseyi Diller İçin Ortak Ölçütleri”nin ( Common European Framework- CEF) A1 seviyesi ile eğitimlerine başlarlar ve B2.2 seviyesi ile programı tamamlamış olurlar olurlar. Kur süresi minimum 24 haftadan olmakla birlikte lisans süresi 1 yıldır.

Programın İçeriği 

English Time Online Eğitim Programları dahilinde sunulan self study eğitim programı Speexx Basic, farklı seviyelerde dil bilgileri, farklı yetenekleri, farklı öğrenme kabiliyetleri olan öğrencilere göre kusursuz hazırlanmış bir web portalıyla 30.000 den fazla alıştırma ve 1000 saatten fazla interaktif aksan/telaffuz alıştırmasını içermektedir.

 

Dil eğitimlerini pratik alıştırmalar ve simulasyonlarla pekiştiren Speexx Basic, aynı zamanda dikkat çekici bir cazibe ve pazarlama noktasıdır. Sektördeki diğer online dil eğitim ürünlerine nazaran en büyük avantajı sadece okuma ve dinleme yoğunluklu olmayıp konuşma ve özellikle aksan geliştirici çözümleri ön planda tutmasıdırKullanılan ses tanıma yazılımı (voice recognition software), içerik canlandırma metodu ve sesli animasyonlar  sayesinde sınırsız tekrar imkanı ile konuşma ağırlıklı verimli pratikler yapılabilmektedir Ayrıca kullanılan görseller, öğrencinin işlenen konuyu içinde bulunulan mevcut koşullardan kolaylıkla anlayabilmesini sağlayan öğeleri içerir. Tüm bu avantaj ve çözümlerin oluşturduğu sinerji, dil öğrenim sürecinde  ‘anlamlandırma’ ya ve doğru olarak ‘öğrenmeye’ yol açar.

 

English Time Online Eğitim Programları dahilinde sunulan self study eğitim programı Speexx Basic Programının  en önemli özelliklerinden birisi başlangıç dan döneminden itibaren öğrenciyi sürekli olarak aktif öğrenim disiplinine zorlamasıdır. Program, kurgusu itibariyle öğrencinin seviyesini sürekli kontrol edecek şekilde etkileşimlidir ve öğrencinin doğru kullanımları kendi mantığıyla bulmasına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanılan üstün teknolojiyle öğrencinin konuşmaya yönelik özgüvenini geliştirecek telaffuz çalışmalarına extra yoğunlaşılmıştır.

 

Öğrencinin online eğitim esnasında yaptığı her alıştırma, programın takip sistemi IntelliPlan penceresinde kayda alınır. IntelliPlan Penceresi tüm ünitelerin görüntülendiği ve öğrencinin performansının anlık değerlendirildiği bölümdür. IntelliPlan sayesinde öğrencilerin programı ne zaman, hangi sıklıkta ve ne kadar süre ile kullandıkları alıştırmalar bazında belirlenebilmektedir Öğrencilerin bu yöntemle kendi çalışmalarını denetleyebilmesi genel manada eğitim kalitesine güç katmaktadır.

 

Programının içeriği iki ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar Language Course şeklinde isimlendirilen tüm kur ünitelerinin bulunduğu bölüm ve Reference şeklinde isimlendirilen ve kategorilere ayrılmış serbest alıştırmalardan oluşmaktadır. Reference bölümünde bulunan Pronunciation (telaffuz) başlığı altındaki alıştırmalar programın kalitesini ortaya çıkarmaktadır.

Programın ayrılmaz parçası olan Animasyon öğretmen (Tim) ise Telaffuz değerlendirme alıştırmaları gibi öğrenmeyi kolaylaştırarak eğlenceli hale getiren alıştırmalarla öğrencilere anında geri bildirimde bulunarak dikkat ve konsantre seviyesini en yüksek derecede tutar. Ses tanıma yazılımı, içerik canlandırma ve sesli animasyon öğretmen eşliğinde desteklenen Speexx Basic online ingilizce eğitim programımızda ünite içerikleri kolaydan zora doğru olmak üzere adım adım küçük parçalar halinde verilmiştir, her adımda öğrenciden soru/cevap ve değişik yönlendirmelerle dinleme ve telaffuz ağırlıklı olmak üzere öğrenim ortamına katılmaları istenir. Online programımızın ileri teknoloji ürünü Ses Tanıma (Speech Recognition) sistemi ile Öğrenci telaffuzunuzu hızla geliştirebilir.

 

İnternet bağlantısı olmadığı durumlarda kullnıcılar USB aracını kullanarak 5 gün ile sınırlı olmak kaydıyla sisteme giriş yapabilirler. 5. Günün sonunda USB aracının senkronize edilerek tekrar aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

 

7/24 sınırsız erişime açık Speexx Basic, yüksek kalitedeki ses tanıma yazılımı ile telaffuz yeteneğini hızla mükemmelleştirebildiği gibi içerik canlandırma (İnteraktif Foto-Hikayeler) alıştırmalarıyla da öğrencilerin dikkat seviyesini maksimum düzeyde tutmaktadır.

Programının başlıca avantajları;

Öğrencilerin öğrenim süreci sistem tarafından tüm yönleri ile adım adım kaydedilir ve kolayca izlenebilir.

Öğrenciler kendi öğrenim süreçlerini denetleyebilirler . Çalışma kayıtlarında her konuda veya konuyu her tekrar ettiklerinde harcadıkları sürelerini , yapılan tüm çalışmaların tarih ve saatlerini , sorulara doğru cevap verip vermediklerini , dil seviyelerindeki gelişimlerini , çalışmalarını tamamlama yüzdelerini ve sonuçlarını izleyebilirler.

Zamandan ve coğrafi konum açısından kısıtlanmaz ve bağımsız kullanılabilir.

En son teknolojik olanaklar kullanılarak hazırlanan eğitim içerikleri sayesinde, eğitimin hem daha eğlenceli hem de daha verimli olması sağlanır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin