Açık Saatlerimiz

  • Pazartesi09:00 - 17:00
  • Salı09:00 - 17:00
  • Çarşamba09:00 - 17:00
  • Perşembe09:00 - 17:00
  • Cuma09:00 - 17:00
  • Cumartesi-Pazar09:00 - 17:00

English Time Dil Okulları | İngilizce Kursu

Eğitsel Aktiviteler

English Time Eğitsel Aktiviteler Programı

English Time Genel İngilizce Eğitim Programlarına devam eden öğrencilerine sınıfta verdiği 120 saatlik eğitimi ücretsiz sınıf dışı eğitsel ve sosyal aktiviteler ile desteklemektedir.

1, 2 ve 3. kurlara yönelik eğitsel aktiviteler öğrencilerimizin İngilizce kullanım alanlarını arttırmak, derste öğrendikleri konuların pekiştirilmesini sağlamak ve anlaşılmayan konulardaki eksikliklerini telafi etmek için hazırlanmış Grammar – Dilbilgisi, Reading -Okuma, Writing – Yazma, Speaking –Konuşma, Listening- Dinleme konularının işlendiği derslerdir.

4, 5 ve 6. kurlara yönelik eğitsel aktiviteler ise Skills Workshop başlığı altında iletişim becerilerini geliştirmek amacı güden öğrencilerimiz için sunulmuş kısa dönemli atölye (workshop) tipi eğitim programlarıdır.

Skills Workshop Eğitim Programı 6 ayrı modülde her biri 20’şersaatlik bloklar halinde sunulmaktadır. Skills Workshop eğitimlerinin zamanları şubelere ve eğitim programlarının yoğunluklarına göre haftalık olarak değişmektedir. Birbirini takip eder şekilde ve birbirinden bağımsız olarak planlanan bu programların her modülü 4 hafta ile 10 hafta arasında tamamlanmaktadır.

E-mail İngilizcesi (English for E-mails)

Toplantı İngilizcesi (English for Meetings)

Müzakere İngilizcesi (English for Negotiating)

Sunum İngilizcesi (English for Presentations)

Sosyalleşme Amaçlı İngilizce (English for Socializing)

Telefon İngilizcesi (English for Telephoning)

Bu kapsamda ek olarak, öğrencilerin akıllarına takılan sorulara cevap bulabilecekleri ve özellikle Türkçe’ de karşılığı olmayan dilbilgisi konuları üzerinde çalışmalar yapabilecekleri soru cevap sınıfları, TOEFL denemeleri yapabilecekleri bilgisayarlı aktivite sınıfları, Movie Time – Film Aktiviteleri, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olması amacı ile yabancı yayınları takip edebilecekleri uydu yayınları, istedikleri zaman ödünç alabilecekleri her seviyeye uygun hikaye kitaplarının bulunduğu kütüphane öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Ayrıca Online Eğitim Destek Programı (OEDP) English Time HUB isimli dil eğitim laboratuarlarında öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Öğretmen ve öğrencilerin birlikte katıldıkları geziler, şubeler arası gerçekleştirilen kelime bilgi yarışmaları (spelling bee) vs. ise şubelerimizde yapılan sosyal aktivitelerin başında gelmektedir.


Haftalık aktivite programları önceden şube başöğretmenleri tarafından belirlenerek ilgili öğretmenlere gerekli hazırlıkları yapmaları amacı ile bildirilir. Aktivite sınıflarında katılacak minimum öğrenci sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. English Time’a kayıtlı her öğrenci bulunduğu kura uygun aktivitelere kayıtlı olduğu şube dışında da istediği English Time şubesinde katılabilir. Genel İngilizce Eğitim Programlarına en az 3 kur kayıt yaptırmış tüm öğrenciler mezun olduktan sonrada tüm aktivite programlarından ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Aktiviteler ana ders programları dışındaki saatlerde olacak şekilde yandaki zamanlarda yapılmaktadır.