Bilgi Hattı

Kampanyalar > Türkçe Eğitim SistemiEnglish Time Dil Okulları, Turkish Time adı altıdan 2002 yılından bugüne birçok yabancı şirket yöneticisi ve çalışanlarına, konsolosluk personellerine, yabancı üniversite öğrencilerine ve ülkemizde bulunan sanatçı ve sporculara yönelik Türkçe eğitim hizmetleri sunmuştur.

Turkish Time’da görev alan eğitmenler çoğunlukla üniversitelerin Türk dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olup, Türkçe öğretmenlik formasyonuna sahiptirler.

Kampanya kapsamında 4 kur ve üzeri Türkçe kursu kayıt yaptıran herkese Türkçe veya İngilizce konuşma ve gramer aktivite sınıfları ücretsizdir. 

Genel Türkçe Programlarımızda %65 indirim devam etmektedir
Türkçe Eğitim Sistemi

English Time Dil Okulları tüm eğitim programlarında öğretmen merkezli interaktif bir eğitim modeli uygular. ‘‘Communicative Approach” İletişimsel Yaklaşım ilkesinden hareket ederek hazırlanmış eğitim programlarımızda öğrencilere Türkçe dilinin tüm işlevlerinin etkili ve doğru kullanımı sistemli bir şekilde öğretilir. 

Tüm eğitim programı alanında uzman Türkçe Öğretmenleri ile  gerçekleştirildiği English Time Dil Okulları’nda Genel Türkçe eğitim programları 12 kurluk eğitim sistemi baz alınarak gerçekleştirilmektedir. 12 kurluk eğitim sistemi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarına yönelik İngilizce dil eğitim programlarının içeriklerini kapsayan ve öğrencilerin bu içerikler doğrultusundaki tanımlamalara göre en uygun sınıflara yerleştirilmesini sağlayan ilkeler bütünüdür.
English Time‘da tüm eğitim programlarımız, deneyimli akademik kadromuzun pedagojik bilgi ve tecrübeleri ile öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda özenle oluşturulmuştur. 

Eğitim süreleri farklı program seçenekleri ve bu programların yoğunluğuna bağlı olarak 1 ile 6 hafta arasında değişir.
 
Hafta içi sabah (ekstra yoğun), hafta içi öğleden sonra (ekonomik program), hafta içi akşam (yoğun), hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 5 farklı program uygulaması mevcuttur. English Time Dil Okulları’nda uygulanan eğitim programları müfredat, metodoloji ve ölçme-değerlendirme sistemi açısından Avrupa Dil Yeterlilik standartlarına da (CEFR) uyumludur.

English Time’da Genel Türkçe Eğitim Programları her biri 60 ders saatinden oluşur. 

Toplam 12 seviyeden oluşan program  720 saatte tamamlanır.

Kur Sistemi
12 Kurlu eğitim sistemimiz mevcut olmuş olup C2 seviyesine kadar Türkçe eğitimi vermekteyiz.
Başlangıç   A1.1
Başlangıç   A1.2
Temel          A2.1
Temel          A2.2
Ön Orta       B1.1
Ön Orta       B1.2
Orta             B2.1
Orta             B2.2
Üst Orta      C1.1
Üst Orta      C1.2
İleri              C2.1
İleri              C2.2


Kitaplar ve Dokümanlar
English Time ’da okutulan Türkçe ders kitapları profesyonel bir yayın kuruluşu tarafından uzun yıllara dayanan deneyimler ve öğrencilerin istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, ilginç ve güncel konular seçilerek hazırlanmış veya seçilmiştir. Uluslararası standartlara göre hazırlanan ve seçilen bu kitaplar birçok üniversite ve ülkede kullanılmaktadır. Görsel kartlar ve işitsel materyallerle desteklenen eğitim öğrencilerin Türkçeyi daha kolay ve rahat öğrenmesini sağlar.

Kitaplar ve yardımcı materyaller ücretsiz olarak öğrencilerimize verilir.

Sınıflar
English Time Genel Türkçe Eğitim Programlarında sınıflar minimum 12, maksimum 16 kişiden oluşmaktadır. 
Öğretmen merkezli interaktif eğitim sistemimize dayalı olarak sınıf içi yerleşimde en çok verim sağlayan U şekli benimsenmiştir. Böylece öğrenciler öğretmenleri ve arkadaşları ile iletişim kurmada problem yaşamazlar. Ayrıca yazılanları takip etmede, diyalog çalışmalarında bu oturum planının başarısı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.
Sınıfların eğitime başlatılması için aynı programa kayıt olmuş ve aynı bilgi düzeyinde en az 12 öğrencinin bir araya gelmesi gerekmektedir. Bu sayıya ulaşıldıktan sonra öğrenciler sınıf açılımıyla ilgili bilgilendirilmek için aranır.

Özel Dersler
English Time’da sınıf içi eğitimlerin yanı sıra birebir eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için özel ders programlarımızda bulunmaktadır. Eğitimler, öğrencinin isteğine göre çalıştığı şirket merkezinde ya da şubelerimizde verilebilmektedir. Kişisel eğitim programının belirlenebilmesi amacı ile öncelikle seviye tespit sınavı uygulanır. 
Minimum 30 saatlik programlar dahilinde oluşturulan eğitim paketlerinde ders gün ve saatleri eğitim kadromuz ve eğitim alacak öğrencimiz ile ortaklaşa karar verilerek planlanır.
Özel ders programlarında içerik ve eğitim program akışı eğitim alacak öğrencinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel dizayn edilmektedir. 

Her Gün Ücretsiz Konuşma ve Aktivite Sınıfı
Haftanın yedi günü asıl ders sonrası ve öncesi düzenlenen aktiviteler ile öğrenciler eğitmenlerle konuşma sınıflarına katılıp, dinleme, konuşma, okuma, yazma becerilerini ekstra bir ücret ödemeden geliştirirler. Türkçe eğitimi alan öğrenciler yine aynı zamanda İngilizce konuşma ve gramer sınıflarına da katılabilmektedirler.

Geziler ve Sosyal Aktiviteler
Yıl içerisinde geziler ile, şubelerimizdeki öğrenci ve öğretmenler tanışma ve pratik yapma fırsatı bulurlar. 

Kütüphane
Tüm şubelerimizde bütün seviyelere uygun Türkçe hikaye kitapları mevcuttur. Bu kitaplar Türkçeyi 2. dil olarak öğrenen kişilerin pedagojik ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmıştır. Kelime bilginizi artırabilmeniz için seviyenize uygun hikâye kitaplarını istediğiniz zamanlarda yine ücretsiz kitaplığımızdan ödünç alabilirsiniz.


Film Zamanı - Film Aktiviteleri ile orijinal seslendirmeli güncel Türkçe filmleri, öğrencilerimiz ister yalnız, ister grup olarak ücretsiz izleyebilirler.

Soru Cevap Sınıfı
Bu sınıflarda pedagojik formasyona sahip rehber Türkçe öğretmenlerimizle aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.
Untitled Document

1 kur = 60 saat

PROGRAM DETAYLARI

PROGRAMLAR

GÜNLER

DERS SAATLERİ

GÜNLÜK /HAFTALIK DERS SAATİ

1 KUR SÜRESİ

AÇIKLAMA

HAFTA İÇİ SABAH
(EKSTRA YOĞUN)

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma

10:00 - 10:50
11:00 - 11:50
12:00 - 12:50
13:30 - 13:50

4 saat / 20 saat

3  hafta

Hafta içi ekstra yoğunlaştırılmış sabah programlarında 1 kur 3 haftada tamamlanır.

HAFTA İÇİ ÖĞLEDEN SONRA
(EKONOMİK PROGRAM)

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma

16:00 - 16:50
17:00 - 17:50

2 saat / 10 saat

6 hafta

Hafta içi öğleden sonra  programlarda 1 kur 6 haftada tamamlanır.

HAFTA İÇİ AKŞAM (YOĞUN)

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma

19:00 - 19:50
20:00 - 20:50
21:00 - 21:50

3 saat / 15 saat

4 hafta

Hafta içi akşam yoğun programlarda 1 kur 4 haftada tamamlanır.

 

İletişim ve Bilgi : Taksim, İstiklal Cad.No.110 Yusuf Ziya İş Merkezi (Galatasaray Lisesi Karşısı)  Beyoğlu, İstanbul
TELEFON : 0212 288 74 20-0212 245 75 00 
E-MAİL : huseyinbozdag@englishtime.com

İletişim Formu İçin Tıklayınız.
Harita ve ulaşım için tıklayınızÖğrenci Memnuniyet Hattı

ALO
BEYAZ MASA
444 0 843

Kampanyalar

 • Arkadaşı ile Gelene 3 Kur Hediye (Kampanyamız; Bakırköy, Şirinevler, Beylikdüzü, Kadıköy, Taksim, Avcılar, Bahçeşehir, Samsun, Tekirdağ şubelerimizde geçerlidir.) - Detay
 • ŞİMDİ BERLİN’DE İNGİLİZCE ZAMANI - Detay
 • Bizden Haberler - Detay
 • Şimdi Uşak'ta İngilizce Zamanı! - Detay
 • Şimdi Başakşehir'de İngilizce Zamanı! - Detay
 • Junior Mezunlarımız - Detay
 • Kariyer zirvesi dev eğitim fırsatı! - Detay
 • Turizm İngilizcesi - Detay
 • Fun Club Fun Club

  Detay

  Eğitsel AktivitelerEğitsel
  Aktiviteler

  Detay

  ET RadioRadio ET

  Detay

  Online KayıtOnline Kayıt

  Detay

  Duyurular

  Tümü

  Kurumsal Referanslarımız

  ENGLISH TIME DİL OKULU & YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI | www.englishtime.com | © 2012 Her Hakkı Saklıdır